Vzdělávací kurzy v České Třebové frčí. Koalice nevládek Pardubicka už chystá další tři

 

Fundraising_CT

Vzdělávací kurzy v České Třebové frčí. Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s městem Česká Třebová chystá hned tři vzdělávací semináře pro organizace zapojené do komunitního plánu sociálních služeb města.

„Uvědomujeme si, že vzdělávání je i v sociálních službách a souvisejících aktivitách velmi důležité. Aktivní zaměstnanci, kteří mají chuť na sobě pracovat, pomáhají organizacím dosahovat lepších výsledků. Proto jsme se rozhodli organizacím zapojeným do komunitního plánu sociálních služeb města poskytnout nabídku na bezplatné semináře,“ vysvětlila místostarostka České Třebové Petra Válková.

Cíl: pomáhat v rozvoji neziskového sektoru

„Naší dlouhodobou snahou je posilovat vzájemnou spolupráci, výměnu zkušeností a pomáhat v rozvoji neziskového sektoru v Pardubickém kraji i celého regionu. Naše vzdělávací kurzy jsou jednou z klíčových aktivit, jak toho dosáhnout,“ uvedla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

Zájemci už se měli možnost vzdělávat ve třech kurzech. S lektorem Tomášem Jirečkem šlo o semináře prezentačních dovedností a poskytování zpětné vazby. Fundraiserka Lenka Bártová shrnula, jak pečovat o dárce.

Pardubický kraj může být pro ostatní inspirací

„Myslím si, že profesionalizace zaměstnanců v neziskovém sektoru je nutná k tomu, abychom neustále zlepšovali naše služby. A právě vzdělávání je nezbytnou součástí profesionalizace v každém sektoru,“ konstatovala za účastníky kurzů vedoucí českotřebovského rodinného centra Rosa Šárka Březinová. „Ne ve všech krajích v České republice je podobný přístup samozřejmostí. Oceňuji, že v Pardubickém kraji je spolupráce mezi krajem, městy a neziskovým sektorem na velmi dobré úrovni. Domnívám se, že v tomto ohledu můžeme být ostatním krajům inspirací,“ podotkla Šárka Březinová.

Pozitivní zpětná vazba na vzdělávací kurzy

„Jsme rádi, že na vzdělávací kurzy máme pozitivní zpětnou vazbu. Jejich účastníci oceňují, že zde mohou získat nové poznatky a zkušenosti, které pak mohou uplatnit ve své organizaci,“ sdělila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

V současné době se chystají další tři kurzy. Dlouholetý novinář Tomáš Dvořák nastíní v pondělí 22. dubna, jak prezentovat výstupy realizovaných projektů médiím. Lenka Bártová poradí 9. května, jaké jsou účinné triky fundraisera a Petra Vondráčková 29. května nabídne recept na efektivní přípravu projektů.

Všechny tři kurzy se uskuteční ve velké zasedací místnosti Městského úřadu Česká Třebová. Přihlásit se na ně je možné na e-mailu machova@konep.cz.

jak prezentovat vystupy projektu