Temná kavárna – nevšední zážitek ze tmy

 

Objednat si z nápojového lístku, vypít kávu, zkonzumovat dezert a to vše po tmě mohou návštěvníci Temné kavárny, kterou v Hradci Králové v rámci Open Air Programu festivalu Divadlo evropských regionů otevře obecně prospěšná společnost Tyfloservis. Ve dnech 25. – 27. června mohou návštěvníci ochutnat tento nevšední zážitek. K tomu jim organizátoři každý den nabídnou další zajímavý program zaměřený na poznávání světa jinými smysly.

Kavárna bude otevřena od pondělí do středy od 13 do 20 hodin v Soukromém hudebním klubu č. p. 4 na Velkém náměstí. Návštěvníci do ní mohou vstoupit vždy v celou hodinu. Kapacita kavárny je omezená, proto zájemcům doporučujeme svá místa si dopředu rezervovat na telefonním čísle 773 790 765.

Obsluha z řad nevidomých a slabozrakých lidí bude návštěvníky celým zážitkem provázet a podělí se o své životní zkušenosti. Další program bude zajišťovat nevidomý klavírista Pavel Diblík a nevidomý lektor práce na počítači Karel Hrubeš, jehož vášní je komentovaný film. Poslední smyslovou lahůdkou bude ochutnávka čokolády Salónu Jordi’s.

„Návštěva Temné kavárny nabízí vidícím lidem nevšední zážitek, kdy se ocitají v úplné tmě, aniž by měli na očích tmavé brýle, které si mohou při prvním zaváhání či nejistotě sundat. Zjistí, že v dané situaci je všechno trochu jinak, než byli doposud zvyklí. Pro návštěvníky je to obvykle zážitek na celý život“, uvádí Daniela Morávková, vedoucí střediska Tyfloservis v Hradci Králové.

Obecně prospěšná společnost Tyfloservis podporuje dospělé lidi s těžkým zrakovým postižením na cestě k samostatnému a nezávislému životu. Také působí na okolní společnost v překonání bariér vůči této skupině lidí. Provoz Královéhradeckého střediska Tyfloservis je spolufinancován z prostředků Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Zaměstnanost, státního rozpočtu ČR, prostředků Královéhradeckého kraje a statutárního města Hradec Králové na podporu sociálních služeb. Letošní ročník Temné kavárny finančně podpořil primátor města Hradce Králové MUDr. Zdeněk Fink.

Kontakt:
Daniela Morávková
Tyfloservis, o.p.s.
tel.: 495 273 636, 608 572 341
e-mail: h.kralove@tyfloservis.cz , www.tyfloservis.cz

temna_kavarna