S hlasy lidem pomáhá nová Skupina slyšení hlasů Hradec Králové

 

Hradci Králové právě vzniká nová Skupina slyšení hlasů. Hradec Králové bude teprve třetím městem v republice, ve kterém se skupina rozběhne. První setkání se uskuteční 30. 1. 2019 v Knihovně města Hradec Králové. Skupina nabízí svým členům možnost sdílení zkušeností se slyšením hlasů či se zrakovými vizemi.

Slyšíte hlasy, které nikdo jiný neslyší? Lidé Vám nevěří a říkají, že nejsou hlasy skutečné? Svépomocná Skupina slyšení hlasů Hradec Králové je bezpečným místem ke sdílení těchto neobvyklých zkušeností a zve všechny lidi s těmito prožitky mezi sebe.

„Založení skupiny je jedinečný projekt, který vychází z principů celosvětového hnutí Hearing Voices. V České republice fungují zatím pouze tři další skupiny, dvě z nich v našich největších městech Praze a Brně a jedna funguje online. Doufáme, že o docházení do skupiny bude zájem, že se projekt uchytí, a že budou vznikat postupně další skupiny v dalších městech,“ říká jedna ze spoluzakladatelek setkávání v Hradci Králové Věra Moravcová.

Skupina slyšení hlasů Hradec Králové je místo, kde si lidé naslouchají a vzájemně si poskytují pomoc a podporu. Cílem skupiny je umožnit jednotlivcům setkávat se s lidmi, kteří mají se slyšením hlasů podobné zkušenosti, tyto zkušenosti si předávat a naučit se tak hlasy ovládat, namísto být jimi ovládán. Skupina si zakládá na principech respektu, empatie a rovnosti. Vše, co je řečeno ve skupině, ve skupině i zůstane. Každý člen skupiny může říci svůj názor či jen mlčet a poslouchat zkušenosti ostatních. Setkání se bude konat každou středu od 16.30 hod. v Knihovně města Hradec Králové, účast na setkáních je čistě dobrovolná. 

„Upozorňuji, že se nejedná o léčbu ani terapii, skupina je takzvaně svémocná, tedy pomoc probíhá na základě předávání si zkušeností mezi sebou. Setkání je určeno výhradně lidem se zkušeností se slyšením hlasů, ozvučených myšlenek a vizí. Těšíme se, že se lidé ve skupině navzájem obohatí, pomohou si a načerpají inspiraci, jak se s hlasy či vizemi vyrovnat,“ doplňuje Věra Moravcová.

Slyseni_hlasu_HK