Novinka – Seniorská obálka MINI

 

2021-03-SO_mini-1-1080x675

Seniorské obálky slouží v situacích ohrožení zdraví nebo života a v případě potřeby pak pomohou složkám IZS urychlit záchranu života. Obě obálky jsou aktuálně navíc vybavenyinformacemi o očkování majitele. Díky úspěchu domácí Seniorské obálky, kterou zájemci umísťovali ve svých domovech na vnitřní stranu vchodových dveří či dveře lednice, se projekt Senioři v krajích rozhodl udělat také menší, kapesní verzi obálky. Mini obálka se díky rozměrům necelých 8×10 centimetrů vejde do peněženky či kapsy. Senior, člověk se zdravotním postižením či omezením nebo řidič ji tak může mít neustále při sobě. Seniorské obálky, neboli I.C.E. karty (In Case of Emergency, z ang. Použít v případě nouze), sestavil projekt Senioři v krajích MPSV ČR

Nově vznikla kapesní Seniorská obálka Mini a aktualizovaná a nově graficky zpracovaná je již známá Seniorská obálka k domácímu využití, která uživatelům i záchranářům pomáhá v domácnostech nejen seniorů po celé České republice tři roky.

Článek o Seniorských obálkách najdete na webu https://seniorivkrajich.mpsv.cz ZDE.

Seniorské obálky, pokyny k jejich užívání a osvětový leták lze zdarma stáhnout na webu seniorivkrajich.mpsv.cz ZDE v sekci Vydáváme.

V případě zájmu krajských úřadů o regionální verzi Seniorské obálky, oslovte svého koordinátora.