Německý dokument představuje sexualitu těžce postižených

 

Už žádná tabu! To je název německé dokumentární série, která mapuje různá společenská témata, o kterých se nemluví. Jeden z dílů se věnuje právě sexualitě těžce tělesně postižených lidí. Hovoří se v něm o sexuální asistenci, o prostituci, o sexuálním koučinku, o partnerském vztahu hendikepované ženy a zdravého muže, o projektech, které mají věřejnosti přiblížit postižené jako eroticky atraktivní a především aktivní bytosti.

Tento půlhodinový dokument jsme pro vás přeložili do češtiny, zapněte si prosím v pravém rohu youtube zobrazení titulků.

Za pozornost stojí minimálně  reportáž z návštěvy německého nevěstince, který je víc než připraven na návštěvu vozíčkáře. Ve vybraných pokojích nechybí zvedáky, přístupné koupelny, výtahy, široké dveře, polohovací lůžka. Navíc dámy poskytující za úplatu rozkoš jsou také připraveny bez rozdílu přijmout i klienta s dětskou mozkovou obrnou, se svalovou atrofií, s kvadruparézou atd.

Kromě toho také dokument představuje životní příběh Matthiase Vernaldiho, dlouholetého bojovníka za rovnoprávnost v možnostech uspokojení sexuality hendikepovaných. V Německu se o tomto tématu hovoří už desítky let, přesto není tamější společnost ještě na konci přijetí postižených jako lidí se stejnými potřebami.

U nás jsme na úplném začátku. Přesto se situace zlepšuje, jak si budete moct přečíst v tištěném čísle časopisu Vozíčkář – už na konci února.

zdroj: www.vozickar.com