Komunita pro komunitu: U rozhledny Milíř můžete chystat pastvinu pro ovečky

 

zima-mil

„Ovečky, ovečky, nebojte se, my vám tu pastvinu připravíme!“ Takové je motto akce, kterou pořádá Koalice nevládek PardubickaDobrovolnické centrum Koalice nevládek Pardubicka a spolek Pestré Polabísobotu 20. ledna 2024 jako součást projektu Komunita pro komunitu.

Sraz na parkovišti pod rozhlednou Milíř

Sraz účastníků je v 9 hodin na parkovišti pod rozhlednou Milíř. „I v zimě je na Milíři co dělat. Pokud nebude sněhu po kolena, budeme chystat pastvinu pro ovečky. Ty budou o lokalitu pod rozhlednou Milíř pečovat s námi,“ sdělila Ludmila Pavlíková z Koalice nevládek Pardubicka (KONEP), komunitní pracovnice v projektu Komunita pro komunitu. „Budeme vyřezávat a pálit klest. Jako vždy si pak na ohýnku i něco opečeme,“ dodala Ludmila Pavlíková.

Zájemci o účast na této akci se mohou hlásit zde.

„Občerstvení je zajištěno. Účastníky prosíme, aby si vzali s sebou pracovní rukavice a oblečení vhodné k dýmajícím ohýnkům,“ řekla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová, jež je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.

Co je cílem projektu Komunita pro komunitu?

Komunita pro komunitu je název projektu Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory„Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ nechal se slyšet předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím  Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví.