Komunita pro komunitu: Na Jarní tvoření do Dašic! Můžete zde i pomoct dobré věci

 

Dasice_tvoreni

Vydejte se na Jarní tvoření do Dašic! Koná se v sobotu 23. března od 14 do 17 hodin v tamním kulturním domě.

Můžete i pomoct dobré věci

„Přijďte si vyrobit před Velikonocemi vlastní dekoraci a jejím zakoupením podpořit dobrou věc. Budeme tvořit pomlázky, zdobit vajíčka voskem, plést košíky, jarní věnečky a další výrobky,“ uvedla ředitelka pořádající Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová, jež je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.

Vstupné se žádné neplatí

„Vstupné se žádné neplatí. Všechen potřebný materiál budete mít k dispozici na místě. Jen je třeba předem nahlásit účast na e-mailu machova@konep.cz či telefonním čísle 777 837 950. A to proto, abychom měli k dispozici dost materiálu,“ upřesnila Jana Machová a dodala, že zajištěno bude i drobné občerstvení.

„Tvořením vás provedou zkušení floristé. Pokud si to, co si vyrobíte, rovnou koupíte, uděláte také dobrý skutek,“ poznamenala ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

Výtěžek pro Domácí hospic Andělů strážných

Výtěžek z akce poputuje Domácímu hospici Andělů strážných. Ten provozuje Oblastní charita Pardubice. Poskytuje péči o nevyléčitelně nemocné v prostředí domova. Umožňuje tak trávit poslední dny či týdny života bez nesnesitelné bolesti mezi blízkými. Péče je nabízena bezplatně, a to jak lékařská, ošetřovatelská, psychosociální i duchovní.

Co je cílem projektu Komunita pro komunitu?

Komunita pro komunitu je název projektu Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory„Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ nechal se slyšet předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt podpořila Evropská unie

Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím  Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). „V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví,“ doplnila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová. Ta je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.