Komunita pro komunitu: My se nedáme! Beseda se zaměří i na podvody na internetu

 

my-se-nedame

My se nedáme! To je název besedy s Policií České republiky, kterou pořádá Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) jako součást projektu Komunita pro komunitu. Uskuteční se v úterý 28. května 2024 od 17:30 hodin pohostinství Podůlšany 58.

Jak se bezpečně pohybovat na internetu

„Beseda je vhodná pro všechny věkové kategorie. Zaměří se na bezpečný pohyb na internetu. Bude řešit otázku, jak nepřijít o své úspory. Nevynechá ani podvody na internetu a bude se zabývat i klady a zápory umělé inteligence. Nebude chybět ani ukázka kybertestu,“ uvedla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová. Ta je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.

Vstup na akci je zdarma. Po registraci

„V dnešní době, kdy je různých internetových podvodů čím dál více, bychom rádi všem zájemcům přiblížili, jak se na internetu chovat tak, abychom se nestali jejich oběťmi. Také o umělé inteligenci se v současnosti hodně diskutuje. Proto chceme na této akci ukázat její pozitiva i negativa,“ konstatovala místostarostka Podůlšan Šárka Kučerová.

Vstup na akci je zdarma. Registrace je možná na e-mailu machova@konep.cz nebo na telefonu 777 837 950.

Co je cílem projektu Komunita pro komunitu?

Komunita pro komunitu je název projektu Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory„Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ nechal se slyšet předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt podpořila Evropská unie

Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím  Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). „V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví,“ doplnila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová.