Komunita pro komunitu: Jarní tvoření v Dašicích podpořilo domácí hospic

 

dasic-1

Celkem 8.180 korun vyneslo Jarní tvoření v Dašicích, které uspořádala Koalice nevládek Pardubicka společně s Oblastní charitou Pardubice v projektu Komunita pro komunitu.

Komunitní setkání pro dobrou věc

„Šlo o komunitní setkání, které bylo zároveň beneficí pro dobrou věc. Ze srdce děkujeme všem, kteří si přišli vyrobit velikonoční dekorace a jejich koupí podpořili Domácí hospic Andělů strážných,“ řekla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová. Ta je zároveň komunitní pracovnicí v projektu Komunita pro komunitu.

Výtěžek pomůže domácí péči o umírající

„Výtěžek pomůže domácí péči o umírající a jejich blízké,“ sdělila ředitelka Oblastní charity Pardubice Marie Hubálková.

Domácí hospic Andělů strážných poskytuje péči o nevyléčitelně nemocné v prostředí domova. Umožňuje tak trávit poslední dny či týdny života bez nesnesitelné bolesti mezi blízkými. Péče je nabízena bezplatně. „Její financování je dlouhodobě nedostatečné, proto pardubická Oblastní charita většinu benefičních akcí pořádá právě na podporu Domácího hospice Andělů strážných,“ vysvětlila Marie Hubálková.

Co je cílem projektu Komunita pro komunitu?

Komunita pro komunitu je název projektu Místní akční skupiny (MAS) Regionu Kunětické hory„Jeho hlavním smyslem je stmelovat rodiny, podporovat opomíjené skupiny obyvatel, aby si mohly užívat aktivního důstojného života ve společnosti a také zamezit odlivu lidí z venkova do měst,“ nechal se slyšet předseda MAS Regionu Kunětické hory Jozef Petrenec.

Projekt podpořila Evropská unie

Projekt je spolufinancován Evropskou unií prostřednictvím  Operačního programu Zaměstnanost plus. Má dva klíčové partnery. Těmi jsou spolek Zdraví a sportovní aktivity a Koalice nevládek Pardubicka (KONEP). „V režii KONEPu je komunitní a mezigenerační spolupráce a dobrovolnictví,“ doplnila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka (KONEP) Jana Machová.

dasic-2