Koalice nevládek Pardubicka pomáhá neziskovkám v Pardubickém kraji již 25 let

 

Znáte KONEP? Pod touto zkratkou se skrývá zkratka pro Koalici nevládek Pardubicka. Jejím cílem je sdružovat a podporovat neziskové organizace v Pardubickém kraji.

„KONEP funguje jako střešní organizace pro neziskovky v Pardubickém kraji,“ řekla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová. „Naší dlouhodobou snahou je posilovat vzájemnou spolupráci, výměnu zkušenosti a pomáhat v rozvoji neziskových organizací i celého regionu,“ upřesnila Jana Machová. „Zaměřujeme se také na podporu dobrovolnických aktivit a propojování neziskového, firemního a veřejného sektoru v Pardubickém kraji,“ uvedla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka, která začala působit jako neformální sdružení neziskovek už v roce 1998, tedy před 25 lety. „Pokud neziskovky vystupují společně a jednotně, mohou mít lepší pozici u klíčových partnerů, jako je například státní správa či podnikatelský sektor,“ poznamenala Jana Machová.

Jaké jsou výhody členství?

Koalice nevládek Pardubicka rozhodně není žádnou uzavřenou společností. „V pondělí 19. června 2023 se bude konat valná hromada, která schvaluje nové členy. Pokud jste neziskovou organizací působící v Pardubickém kraji a máte o členství zájem, vyplňte přihlášku zde,“ upřesnila koordinátorka informační kanceláře KONEPu Barbora Jouzová.

Jaké jsou výhody členství? „Svým členům přednostně nabízíme partnerství na projektech, které připravujeme. Členské organizace pak v roli partnerů mohou poskytnout například cenné know-how o cílové skupině, jíž je projekt věnován. V realizační fázi mohou být v projektu zaměstnáni i pracovníci členské organizace. Ti potom mají šanci si navýšit svůj pracovní úvazek a získat nové zkušenosti, které mohou uplatnit ve své mateřské organizaci,“ vysvětlila ředitelka Koalice nevládek Pardubicka.

„Chystáme i speciální projekty pro členské organizace a celou řadu vzdělávacích kurzů se zvýhodněnými cenami pro jejich zaměstnance,“ pokračovala Jana Machová. „Členové mají možnost spolurozhodovat o dalším směřování Koalice nevládek Pardubicka. Ta zároveň může pomoct realizovat různé nápady a vize, na které by si třeba samy organizace netroufly,“ doplnila šéfka KONEPu.

Spolupráce je velmi přínosná

„Spolupráce s KONEPem je pro nás i naše klienty velmi přínosná. Pravidelně se účastníme například Burzy filantropie, kterou KONEP pořádá společně s Pardubickým krajem. Tato akce nám umožňuje získat finanční i nefinanční podporu od donátorů,“ nechali se slyšet zástupci Péče o duševní zdraví.

„Velmi si ceníme našeho členství v KONEPu. Již několikrát jsme se úspěšně účastnili perfektně organizované Burzy filantropie, díky které jsme také navázali bližší vztah s místními firmami, nebo Galavečera oceňování dobrovolníků. Také pracovní jednání a sdílení zkušeností s ostatními členy KONEPu jsou pro nás obohacující,“ přidali se zástupci Salesiánského klubu mládeže, Centra Don Bosco.

Unikátní partnerství s Pardubickým krajem

Mnoho dobrých skutků a prospěšných aktivit, které pomáhají tam, kde je právě potřeba. Tak by se dala shrnout spolupráce Koalice nevládek Pardubicka a Pardubického kraje. Toto unikátní partnerství přispívá k rozvoji neziskového sektoru, dobrovolnictví a celého regionu. Oficiálně stvrzeno bylo 22. listopadu roku 2010. „Tato osvědčená spolupráce se zúročila na celé řadě projektů, ale i kulturních, společenských, sportovních a vzdělávacích akcí. Partnerství Koalice nevládek Pardubicka a Pardubického kraje dává smysl. Věřím, že i v budoucnu přinese podporu řady prospěšných projektů, silné příběhy a nové impulzy pro rozvoj neziskového sektoru v našem kraji,“ zdůraznil člen Rady Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor Pavel Šotola.

Staňte se členem konepu

Staňte se členem KONEPu