Hyperbarická kyslíková sedací komora pro vozíčkáře

 

OXYLIFE uvedla na český a slovenský trh špičkovou hyperbarickou kyslíkovou komoru OXYLIFE-SB, kterou nyní můžete mít i vy ve svém středisku, v Centru léčebné rehabilitace, v ordinaci lékaře, nebo i doma. 

Hyperbarická kyslíková sedací komora Oxylife-SB – Vhodná i pro vozíčkáře nebo imobilní zákazníky, vozíčkem lze zajet pohodlně dovnitř.

Hyperbarická oxygenoterapie je hojně využívána pro podporu a urychlení hojení.

Doporučená doba terapie 60 až 120 minut.

· Velmi jednoduchý přístup na vozíčku nebo celootevíratelným vchodem o rozměrech 68 cm šířka  x 140 cm výška

· Má rovnou podlahu a tři velká okna

NafukovackaSEDACI-VELKA

Výhody procedury v hyperbarické komoře:

· velmi jednoduchý přístup i pro hendikepované na vozíčku nebo  imobilní zákazníky   celootevíratelným vchodem o rozměrech 68 cm šířka  x 140 cm výška

· má rovnou podlahu  a tři velká okna 

· lze použít i pro rotopéd 

· Snižuje počet bílých krvinek

· Zvyšuje oběh, kyslík a výživné látky se dostávají do celého těla

· Snižuje faktor nádorové nekrózy až 500krát

· Čistí tělo od nahromaděných toxinů, jako jsou pesticidy, PCB, zbytky léků, kyselé odpady a další

· Stimuluje imunitní systém

· Posílení buněčné imunity (část imunitního systému)

· Produkuje Interleukin II,

· Gamma interferony (protirakovinné látky)

· Zvyšuje šíření kyslíku ve tkáních

· Zvyšuje rozpětí červených krvinek, které tak proudí žilami přímo do tkání.

· Dodává sílu, energii a vytrvalost

· Uvolňuje napětí a stres

· Zlepšuje koncentraci a paměť

· Detoxikuje krev

· Podporuje hojení

· Zpomaluje stárnutí

· Posiluje srdce a plíce

· Odstraňuje bolesti hlavy a migrénu

· Zlepšuje metabolismus

· Podporuje trávení

· Uvolňuje svalovou ztuhlost

· Vyhlazuje pleť, zlepšuje kožní problémy

Vhodný proti:

· Periferní arteriální nedomykavost

· Před a pooperační léčba u ortopedických operací

· Před a pooperační léčba u vaskulárních operací

· Osteomyelitis

· Osteoporóza

· Neurologické potíže

· Autoimunitní potíže

Stejně tak jako u jiných metod aplikování kysllíku,  dochází i zde k pozitivním výsledkům u mnoha onemocnění, jako jsou:

· AIDS

· Diabetes

· Mrtvice

· Deprese

· Chronická únava

· Lupus

· Fibromyalgia

· Autismus

Používá se u pacientů s otravou oxidem uhelnatým, kouřovými plyny, kyanidy, vzduchovou embolií (ucpání cév vedoucí k nedokrevnosti – ischemii příslušné části těla – mozek, plíce, končetiny).

Dále se užívá např. při náhle vzniklé poruše sluchu, při replantace (znovuspojení) traumaticky amputovaných končetin a k lepšímu hojení popálenin. Může také sloužit jako součást komplexní terapie.

Významné je také využití při akutní sinusitidě (zánět sliznice vystýlající dutiny v kostře obličeje), neprůchodnosti paranosálních dutin či Eustachovy trubice, těžkých ušních infekcích, těžkém astma, klaustrofobii a křečových onemocněních.

Nejvýznamnější je však její užití při léčení bércového vředu, hojení kožních štěpů, diabetické noze a nehojících se ranách.

Hyperbarická oxygenoterapie představuje léčbu vdechováním kyslíku v přetlaku.

Oproti vdechování kyslíku za normálního atmosférického tlaku, tak jak je prováděno v některých jiných zařízeních, existuje u tohoto způsobu léčby vysvětlení účinnosti na základě působení jednoduchých přírodních zákonů.
Kyslík je plyn, který je pro život člověka nezbytný. Vzduch, který běžně dýcháme, obsahuje zhruba 21% kyslíku.

V plicích je tento vzdušný kyslík z největší části navázán na červené krvinky a malé množství je v krvi rozpuštěno.

Červené krvinky jsou již při normálním tlaku obsazeny takřka beze zbytku, takže zvýšení koncentrace kyslíku ve vdechovaném vzduchu byť i na 100 % tuto tzv. transportní kapacitu červených krvinek nezvýší. Množství rozpuštěného kyslíku v krvi je určeno atmosférickým tlakem.

Z toho vyplývá, že vdechování 100 % kyslíků za normálního tlaku nemá u normálně dýchajícího člověka z fyzikálního hlediska prakticky žádný efekt. Červené krvinky jsou malá tělíska přenášená krví k orgánům, kde se z nich uvolňuje kyslík, kterým jsou orgány zásobovány. Jejich velikost neumožňuje průnik do oblastí postižených zužováním cév při různých onemocněních chronických (cukrovce, ischemické chorobě dolních končetin, ateroskleróze mozkových a srdečních tepen), akutních (úrazy hlavy s poraněním mozku, devastující poranění s nutností transplantací měkkých tkání a kůže, popáleniny, omrzliny), zánětlivých (osteomyelitis, Crohnova choroba), degenerativních nebo se smíšenou příčinou vzniku.

Pozitivní výsledky jsou dlouhodobé a i často u neúspěšném léčení bércových vředů pooperační píštěle, nehojící se rány a kožní defekty, cévní mozkové příhody, migréna a jiné bolesti hlavy, závratě apod.
Při zvýšení tlaku nad úroveň tlaku atmosférického na dvoj až trojnásobek dochází k významnému zvýšení množství kyslíku rozpuštěného v krvi a tento kyslík se dostane i zúženým cévním systémem do oblastí nepřístupných červeným krvinkám, čehož právě využívá léčebná metoda, kterou se zabýváme.

Tím se zlepší zásobení kyslíkem tkání postižených jeho akutním nebo chronickým nedostatkem.

Jedna procedura trvá 60-120 minut, pacienti absolvují podle povahy onemocnění takovýchto sezení v jedné serii průměrně 10-200.

Během expozice si pacient může číst, poslouchat reprodukovanou hudbu nebo komunikovat s ostatními pacienty, přičemž je neustále ve vizuelním i verbálním spojení s personálem.