Galavečer ocení ty, co mají srdce na dlani. Letos se vybíralo ze 120 nominací

 
Galavečer KONEP 2022

Galavečer KONEP 2022

Celkem 120 nominací se letos sešlo organizátorům slavnostního galavečera, jehož cílem je ocenit dobrovolníky, nestátní neziskové organizace a společensky odpovědné firmy v Pardubickém kraji.

 

Galavečer se koná 4. prosince

Slavnostní večer je doslova nabitý dobrými skutky všeho druhu. Pořádá ho jako už tradičně Koalice nevládek Pardubicka společně s Pardubickým krajem. A to za podpory Ministerstva vnitra ČR v rámci jedné z aktivit Regionálního dobrovolnického centra Pardubického kraje. Uskuteční se v pondělí 4. prosince 2023 v Kongresovém sále pardubického Paláce.

„Jsme moc rádi, že i tímto způsobem můžeme poděkovat těm, kteří se podílejí na rozvoji dobrovolnictví a neziskového sektoru v Pardubickém kraji,“ uvedl Pavel Šotola, radní Pardubického kraje zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Ten byl zároveň členem komise složené ze zástupců veřejné správy, neziskového a podnikatelského sektoru, která z nominací každoročně vybírá ty nejzajímavější. „I letos to byl velmi těžký úkol. Každá nominace v sobě měla velmi poutavý příběh,“ shodli se členové komise.

 

65 nominací dobrovolníků

„U dobrovolníků přišlo úctyhodných 65 nominací. Mezi výjimečné patřila nominace celé třídy jedné střední školy,“ řekla ředitelka Koalice nevládek Pardubicka Jana Machová.

Na prestižní ocenění bylo nominováno rovněž 29 společensky odpovědných firem a 26 neziskových organizací.

Na Galavečeru oceňování dobrovolníků, neziskových organizací a společensky odpovědných firem Pardubického kraje bude oceněno 10 dobrovolníků, 3 společensky odpovědné firmy a 3 neziskové organizace. „Komise se navíc rozhodla, že udělí i několik speciálních cen,” sdělil Pavel Šotola.

 

Ocení ty, co mají srdce na dlani

„Je nám ctí, že můžeme oceňovat ty, kteří mají srdce na dlani,“ poznamenala senátorka, ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ a současně místopředsedkyně správní rady Koalice nevládek Pardubicka Miluše Horská.