Zážitkový pobyt pro rodiny s dětmi s handicapem III.

 

Ve dnech 29. 9. 2022 – 2. 10. 2022 uspořádalo Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. v pořadí třetí zážitkový pobyt pro rodiny s dětmi s handicapem. Prodlouženého víkendu v nádherném prostředí areálu Černá Voda a okolí v Orlických horách se zúčastnilo 31 účastníků.

Rodiny s dětmi s tělesným, mentálním a kombinovaným postižením i s autismem absolvovaly nejrůznější aktivity: jízdy na speciálních buginách a vozítkách pro děti i dospělé s handicapem Cimgo, které jsou určeny k outdoorovému sjezdu. Účastníci pobytu si dále vyzkoušeli lukostřelbu, specifickou sportovního aktivitu Hobby horsing či Downhill, jízdu na čtyřkolkách i koloběžkách. V ateliéru Zvonaře a hrnčířky v Deštném v Orlických horách si členové rodin mohli zhotovit originální hrníčky. Součástí pobytu byly také výlety po okolí, například na Velkou Deštnou nebo prohlídky neratovského kostela. Večery byly zakončeny společným posezením s kytarou u ohně.

Všechny aktivity si mohly děti i letos zaznamenat do zážitkových deníků, které pro ně poradkyně rané péče připravily. Na závěr pobytu děti získaly diplom za zdolání Orlických hor a pravou perníkovou medaili.

Akci podpořila Nadace Lenky a Romana Šmidberských a Společnost DUHA, Nadace pro děti postižené mozkovou obrnou.

Děkujeme všem, kteří pomohli zrealizovat tento nevšední projekt.