Východočeši se chystají na mistrovství Evropy ve stolním tenise vozíčkářů

 

Stolní tenis vozíčkářů je ve východních Čechách na vzestupu. Na mistrovství Evropy, které se bude konat v září, se připravují hned dva zástupci z Pardubického kraje, čerstvá mistryně ČR ve stolním tenise vozíčkářů Img2013-PetrSpomenka Habětínková Tomič a vícemistr ve čtyřhře Petr Svatoš z Litomyšle. 

„Mistrovství Evropy se koná v italském Lignanu. Bude tam hodně silných soupeřů ze světové špičky, ale věřím, že obstojíme,“ říká Petr Svatoš. Mladý stolní tenista má za sebou několik velkých úspěchů: zlato ve čtyřhře na mezinárodním turnaji v Chebu, stříbro ve čtyřhře na mistrovství ČR v Ostravě a dvě bronzové medaile z mistrovství ČR v družstvech.

 Img2013-05-17103416Jak probíhá příprava na mistrovství?

Tenisté z celé ČR se budou  intenzivně připravovat na několika soustředěních. Jedním z nich bude srpnové soustředění v autokempu Buňkov ve Břehách u Přelouče. Tenistka Habětínková Tomič k tomu dodává: „Součástí soustředění bude Open turnaj ve stolním tenise dne 22. srpna, na který zveme i veřejnost. Příchozí mohou změřit své síly s těmi nejlepšími stolními tenisty z řad vozíčkářů.“

Stolní tenis vozíčkářů se hraje v několika kategoriích – A, B, C. Jen Ti nejlepší ze skupiny A se mohou dostat do reprezentace a hrát za ČR i na mezinárodních turnajích.  Vozíčkáři hrají tak dobře, že se dokážou prosadit i mezi hráči bez handicapu.