V Rohovládově Bělé se poběží charitativní požární útoky

 

Sobota 5. srpna bude patřit v Rohovládově Bělé požárním útokům. O pohár starosty se zde již pojedenácté utká několik týmů mužů i žen z okolí. Tři nejlepší mužstva mužů a žen soutěžících v požárním sportu budou poté již podruhé soutěžit o Putovní pohár senátorky Miluše Horské, která turnaj podpořila záštitou. Pohár je v současné době v rukou domácích žen z Rohovládovy Bělé a mužů ze Srchu.

Výtěžek turnaje, který je zároveň charitativní akcí, poputuje neziskové organizaci Parent Project na podporu dětí se svalovou dystrofií. Mezi nimi je například i místní vozíčkář Adam Peška, který je současným držitelem stříbrné medaile z evropského šampionátu v boccie.

„Vítám jakoukoliv snahu mladých zdravých lidí pomoci těm, kteří takové štěstí neměli, ale ve svých snech nejsou o nic méně odhodlaní. Hasiči jsou nejen těmi, kteří udržují spolkový život v obci, ale i těmi, kteří nezištně pomáhají druhým a za to mají můj obdiv,“ dodala senátorka Miluše Horská, která je zároveň ředitelkou Základní školy a Praktické školy Svítání.

pohar_starosty