V Bukovce se poběží charitativní běh, co má koule

 

Bukovka – Sváteční úterý 8. května bude v obci Bukovka na Pardubicku připadat aktivnímu odpočinku. Místní fotbalový klub a TJ Léčebna Košumberk zde pořádají ve Sportovním areálu Bukovka od 13.00 charitativní běh Explosia Boccia Run, jehož výtěžek poputuje na podporu tělesně postižených sportovců, konkrétně hráčům boccii.

boccia_runTento sport je podobný hře pétanque, pouze je přizpůsoben lidem s tělesným postižením, kteří jsou upoutáni na invalidní vozík. „Vítám snahu mladých zdravých lidí pomoci těm, kteří takové štěstí neměli, ale ve svých snech nejsou o nic méně odhodláni. Zároveň jde o osvětu tohoto paralympijského sportu široké veřejnosti,“ sdělila senátorka Miluše Horská, která je patronkou tohoto projektu.

Charitativní běh je určený všem kategoriím. Ve 14.30 odstartuje dětský závod, o hodinu později bude start hlavního běhu, který se uskuteční v kratší trase 4 kilometry a delší 10 km. „Stejně jako minulý rok jsou vítáni nejen běžci a sportovci, ale také chodci, výletníci a vůbec všichni, kteří si chtějí užít hezké odpoledne a přispět dobré věci“, dodal organizátor běhu Antonín Branský.

 

Více na: www.bocciarun.cz