Tradiční setkání příznivců rané péče na Dostihovém závodišti Pardubice

 

Již pošesté se více než 300 příznivců Střediska rané péče v Pardubicích o.p.s. sešlo na Dostihovém závodišti Pardubice v rámci závěrečných dostihů.

Díky podpoře zástupců Dostihového spolku Pardubice a zejména místopředsedy představenstva Michaela Skalického mohly desítky rodin dětí raného věku s handicapem strávit nezapomenutelné odpoledne v atmosféře dostihových závodů. Přímo v lóži mohli rodiče uzavírat sázky, sledovat spolu s dětmi dostihové závody a děti si mohly pohrát v dětském koutku.

Cílem rané péče je podpora vývoje dětí od narození do 7 let s ohroženým vývojem např. v důsledku předčasného narození nebo se zdravotním postižením (tělesným, mentálním i kombinovaným) a podpora jejich rodin. Právě na takových akcích jakou byla účast na závěrečných dostizích, se mohou rodiče seznámit, předat si cenné zkušenosti anebo si jen tak popovídat.

Kdo by se chtěl více dozvědět o rané péči, může Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. navštívit při příležitosti blížícího se Dne otevřených dveří, který se uskuteční ve čtvrtek 27. 11. 2011 od 9. do 15 hod. v sídle organizace v Bělehradské 389, Pardubicích-Polabinách. Tento den se uskuteční v rámci celorepublikové kampaně „Týden rané péče“.

IMG_1435