Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. oslavilo 15. výročí

 

Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. oslavilo dne 17. 6. 2017 v areálu farmy APOLENKA společně s příznivci a rodinami s dětmi zdravotním postižením z Pardubického kraje 15. výročí.

Děti se v průběhu nevšedního odpoledne potkaly s kamarády, seznámily se s místními zvířátky, hladily je a mohly jim nabídnout i nějakou tu zvířecí dobrotu. Na akci vládla příjemná nálada s vůní opékaných buřtíků, hrálo se na kytaru a zpívalo.

IMG_5015Při příležitosti oslavy byl také pokřtěn nový služební vůz, který byl pořízen pro realizaci terénní služby rané péče. Rodiče také se svými ratolestmi vymýšleli, jak by se červená Škoda Fabia mohla jmenovat. Vybíralo se z více než 30 návrhů, od Jahůdky přes Broučka a Berušku až k názvu Marta, s kterou jezdí celá parta. Nakonec zvítězilo příhodné jméno Radostínek.

Hlavním posláním Střediska rané péče v Pardubicích o.p.s. je podpora vývoje dítěte raného věku, tedy od narození do 7 let, s ohroženým nebo nerovnoměrným vývojem, s tělesným či mentálním postižením, s poruchou autistického spektra či kombinovaným postižením. Pracovníci Střediska podali pomocnou ruku už více než 400 rodinám z Pardubického kraje. A díky novému vozidlu bude jejich cesta ke klientům opět o něco snazší.

Děkujeme všem, kteří naši činnost podporují, věříme, že nám zachovají přízeň i v budoucnu a pomohou nám naplňovat motto Sofokla: „Nejkrásnější činností je být užitečný druhým.“