SKV Nezlomeni udělali rybník bezbariérovým

 

Malebná vesnička Břehy se svým nadstandardně vybaveným kempem Buňkov je již každoročním místem pro soustředění a turnaj ve stolním tenise, který pořádá klub SK vozíčkářů Nezlomeni v čele s Jaroslavem Kňavou a Františkem Habětínkem.

Kemp Buňkov by mohl směle konkurovat lecjakému velkému sportovnímu centru. Nalezneme zde upravená hřiště pro různé druhy sportů i další sportovní zázemí, včetně haly, ve které se i letos odehrává výborně obsazený turnaj ve stolním tenise. Na turnaji je sympatické, že se ho účastní všechny věkové i výkonností kategorie stolních tenistů. Na startovní listině tedy nalezneme špičkové hráče, účastníky paralympiády v Londýně patřící do světové TOP 10 i stolní tenisty rekreační.

Pořadatelé klubu Nezlomeni jezdí do kempu Buňkov již několik let a podařilo se jim zde, ve spolupráci s obcí Břehy, vybudovat nejenom bezbariérové cesty a přístupy do budov, ale také zcela bezbariérovou budovu hotelového typu, kde jsou handicapovaní sportovci ubytováni. Novinkou pak je i bezbariérový přístup pro vozíčkáře k nádhernému rybníku, jehož vodní složení prý má výrazně léčebné účinky. Slavnostní otevření nové rampy se uskutečnilo dnes za přítomnosti médií, sportovců i představitelů obce.

Zájem o tréninkový camp a turnaj SKV Nezlomeni je rok od roku větší a v letošním roce se turnaje účastní 25 hráčů.

zdroj: www.caths.cz

 

003  010 014 015 016 018 019 021 008