Se zdravým tělem zdravý duch

 

To, že posilování duševního zdraví může jít ruku v ruce s posilováním fyzické kondice, se přesvědčili klienti organizace Péče o duševní zdraví, kteří se zapojili do skupiny Achilles.

Skupina 6 zájemců o posílení těla i duše docházela jedenkrát týdně do FitCentra Chrudim. Cvičení začínalo vždy v 11 hodin pěti minutovým zahřátím na spinningových kolech a půl hodinovou rozcvičkou v zrcadlovém sále, po zbytek času následovalo posilování na strojích v posilovně, to vše pod odborným dohledem trenéra Filipa Dundáčka. Cvičení bylo klientům individuálně přizpůsobeno dle jejich zdravotního stavu a hodina byla připravena tak, aby zvládli všichni všechny cviky. Program skupiny Achilles čítající 10 lekcí hodinového cvičení za sníženou dotovanou cenu probíhal od listopadu do února. Cílem skupiny Achilles bylo aktivizovat klienty a motivovat je ke sportovní činnosti, protože jak všichni dobře víme, fyzické a duševní zdraví spolu souvisí. Všechny, kteří se do skupiny Achilles zapojili, cvičení natolik nadchlo, že nyní již do fit centra po zakoupení permanentky dochází pravidelně sami bez doprovodu sociálních pracovnic.

„Ze začátku jsme se poznávali, ale každou hodinou se spolupráce zlepšovala. Cvičení jim šlo a musím je pochválit a poděkovat jim, všichni se postupně lepšili. Myslím si, že někteří dokáží cvičit již bez asistence trenéra,“ doplňuje Filip Dundáček z FitCentra Chrudim.