Rybářský kurz pro rodiny s dětmi s handicapem

 

Tým Střediska rané péče v Pardubicích o.p.s. uspořádal novou volnočasovou aktivitu pro rodiny s dětmi s handicapem. Dne 14. 5. 2017 se v krásném prostředí Stojického rybníka uskutečnil rybářský kurz.

Odborným garantem byl pan Richard Konopásek – reprezentační trenér handicapovaných rybářů, který seznámil děti i další členy rodin s rybářským sportem. Během odpoledne se dozvěděli mnohé o přípravě krmných směsí, krmení ryb, typech prutů a možnostech chytání ryb, které si po teoretické instruktáži mohli vyzkoušet za podpory ochotných rybářů-dobrovolníků.

WP_20170514_16_27_28_ProDěti nalovily během kurzu desítky ryb, nejmenší byl osmicentimetrový cejn, největší zase kapr, který měřil 56 cm. Všechny ryby děti vhodily, jako správní sportovní rybáři, zpátky do rybníka.

Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. více než 14 let pomáhá rodinám s dětmi se zdravotním postižením z Pardubického kraje. Každoročně podpoří více než 130 rodin s dětmi s ohroženým vývojem (např. s nedonošeností), s dětskou mozkovou obrnou, tělesným a mentálním postižením, Downovým syndromem, autismem a dalším závažným postižením.

Cílem rané péče je podpora vývoje dětí se zdravotním postižením od narození do 7 let a podpora jejich rodin prostřednictvím odborných konzultací zejména v rodinách. Zaměstnanci Střediska rané péče v Pardubicích o.p.s. poskytují základní sociální poradenství a psychologickou podporu, zapůjčují didaktické a kompenzační pomůcky, poradí při výběru rehabilitačních a kompenzačních pomůcek, zprostředkují kontakty s dalšími rodinami s dětmi se speciálními potřebami, pomáhají při začleňování těchto dětí do předškolních zařízení či škol, nabízí možnosti využití volného času atd.