Ředitel Péče o duševní zdraví míří naplno do role psychiatra

 

IMG_2904kopie

Vedení východočeské organizace Péče o duševní zdraví (PDZ) čekají změny. Ředitel organizace a psychiatr MUDr. Petr Hejzlar změní svou funkci a začne se naplno věnovat práci psychiatra v jednom ze středisek PDZ, Centru duševního zdraví Pardubice. Na post ředitele organizace aktuálně vypisuje otevřené výběrové řízení.

Nezisková organizace Péče o duševní zdraví, která podporuje lidi v zotavení se z vážných duševních potíží prostřednictvím 7 regionálních terénních týmů působících v okresech Pardubice, Chrudim, Ústí nad Orlicí, Hradec Králové, Náchod, Rychnov nad Kněžnou a Jičín, prochází v posledních letech dynamickým rozvojem. Ve třech svých pobočkách (Pardubice, Chrudim, Hradec Králové) rozšířila svůj tým sociálních pracovníků a peer konzultantů o zdravotní sestry, psychology a psychiatry a vytvořila Centra duševního zdraví (CDZ).

Rychlý rozvoj jde ruku v ruce s potřebou posílit její řízení. „Potřebujeme vytvořit stabilní organizační oporu rozvojovým plánům, protože Centra duševního zdraví chceme postupně provozovat ve všech okresech, kde působíme. Čeká nás obrovské množství nejen manažerské práce. A tak nastal čas pro změnu řídící struktury organizace i pro personální změny. Potřeba rozvíjet řízení organizace se pojí s mým osobním rozhodnutím do konce roku 2021 odejít po 24 letech z funkce výkonného ředitele a věnovat se naplno lékařské profesi,“ komentuje změny ředitel PDZ MUDr. Petr Hejzlar.

A ihned doplňuje: „Z PDZ ale rozhodně neodcházím, protože mojí hlavní náplní bude práce psychiatra v pardubickém Centru duševního zdraví.“ Po čtyřiadvaceti letech se tak podařilo, že bude MUDr. Petr Hejzlar vykonávat práci, s jejíž vidinou do organizace vstupoval. V roli psychiatra CDZ sice částečně působí již od roku 2019, kdy CDZ vzniklo, ale nyní se jí chce věnovat na plný úvazek a předat manažerské výzvy a povinnosti novým tvářím.

Do výběrového řízení na pozici ředitele organizace zve schopné manažery se zkušenostmi ze sociálních a zdravotních služeb či dalších oblastí neziskového sektoru. Inzerát a více informací naleznou zájemci na www.pdz.cz

reditel_PDZ