Recovery pobyt přinesl nevšední zážitky

 

Ústí nad Orlicí/ Jet v létě na dovolenou, podívat se na neznámá a zajímavá místa, odpočinout si a nabrat nové síly, to je dnes běžná věc. Tento standard může však být pro některé z nás jen těžko dosažitelný. Lidem s duševním onemocněním v pobytu obvykle brání obavy z nového prostředí, neznámých lidí a především finanční nedostupnost.

pobyt SečProto sociální pracovníci střediska Ústí nad Orlicí organizace Péče o duševní pořádají pro své klienty již třetím rokem tak zvané Recovery pobyty neboli pobyty vedoucí k zotavení. Recovery pobyt pro mnohé klienty znamená jedinečnou příležitost vyrazit někam mimo svůj región a zažít nevšední zážitek. Pro pracovníky představuje dobrý nástroj, jak klienty vést k překonávání obav a posilování sebedůvěry.

Letošní pobyt se uskutečnil na Seči začátkem června. Pobytu se účastnilo 23 lidí, kteří společně strávili 4 dny a zažili např. exkurzi v přehradní hrázi Seč, výlet na zříceninu Oheb a Lichnice či prohlídku zámku Žleby. Ubytování bylo zajištěno přímo u Sečské přehrady, a tak byla možnost každodenního koupání nebo projížďky na pramici. Večery se trávily u ohně s kytarou a opékáním buřtů. Za uzenářské dobroty patří velké poděkování letohradskému řeznictví Bocus a.s., které je poskytlo jako sponzorský dar.

Celý pobyt se velice vydařil, klienti z něj odjížděli nejen plní dojmů, ale především s tím, že jsou opět o krok blíže k jejich zotavení.