Radní Šotola si zahrál ping pong s vozíčkáři

 

Radní Šotola si zahrál ping pong s vozíčkáři

Radní Pardubického kraje Pavel Šotola si s chutí zahrál stolní tenis s mistryní ČR ve stolním tenise vozíčkářů Spomenkou Habětínkovou Tomič. Příležitost k tomu dostal na Open turnaji ve stolním tenise vozíčkářů, který se koncem srpna uskutečnil v autokempu Buňkov. „Pokud by se hrál skutečný zápas, proti paní Spomence bych neměl šanci“ prohlásil po zápase Pavel Šotola. Turnaje se zúčastnil a hru si vyzkoušel i předseda Národní rady osob se zdravotním postižením Václav Krása, který je rovněž upoután na invalidní vozík.
sotola_predavanicen
Oba hosté turnaje zároveň předali ceny vítězům a zájemcům z řad vozíčkářů rozdávali tzv. euroklíče. Euroklíč je univerzální klíč, díky kterému se člověk se zdravotním postižením snadno dostane na WC nebo s ním může ovládat výtahy a plošiny.

Open turnaj byl součástí soustředění ve stolním tenise vozíčkářů, které v autokempu Buňkov ve Břehách u Přelouče každoročně pořádá pardubické sdružení vozíčkářů NEZLOMENI.

Další plánovanou akcí je 7. ročník bodovacího turnaje ČR, který se koná 19. října ve sportovní hale H-centra ve Starém Hradišti u Pardubic.  O aktivitách sdružení se dozvěděli i v zahraničí, proto se letošního turnaje zúčastní rakouský tým stolních tenistů. V příštím roce požádali o účast i reprezentanti Slovenska, Chorvatska a Srbska. Tento turnaj je každoročně vyhodnocován jako nejlépe organizovaný turnaj v ČR. sdružení NEZLOMENI bude na podzim současně otvírat nové sportovní centrum, kde budou vítáni všichni zájemci o stolní tenis a zároveň i dobrovolníci, kteří by chtěli pomáhat lidem s handicapem.sotola_spomenka