Premiérový letní festival jógy dostal od účastníků velkou jedničku

 

Surya Yoga Fest se jmenovalo setkání příznivců jógy, které uspořádalo statutární město Pardubice s několika partnery v sobotu 19. srpna ve víceúčelovém sálu a kavárně U tiskaře Brixe v moderním Integračním centru sociálních aktivit Pardubice (Kosatec), sídle České abilympijské asociace.

foto JógaZhruba stovka účastníků, především žen, se mohla těšit jak na cvičení jógy, tak na odborné přednášky, promítání z cest za jógou a dokonce i na jarmark se zajímavou nabídkou, mimo jiné třeba veganské čistě přírodní kosmetiky nebo odborného poradenství. Zárukou kvalitního celodenního programu byla hlavní organizátorka akce, lektorka a tvůrkyně systému kraniosakrální jógy Lucie Uhlířová.

Ať byli cvičenci z Pardubic, Poličky i odjinud, shodli se na tom, že prožili skutečně nádherný den plný maximální spokojenosti. K tomu přispěl i výběr optimálního prostoru a velice obětavý přístup kolektivu zaměstnanců kavárny, kteří se pod vedením Otakara Vaňhy postarali o skvělé občerstvení po celou dobu konání.

Velké poděkování za vstřícnost si zaslouží i město Pardubice, stejně jako vedení České abilympijské asociace, jmenovitě jednatel Jaromír Krpálek, za umožnění uspořádat v takových krásných prostorách novou akci, která aspiruje na to, stát se v tomto zařízení díky spokojenosti tradicí.

Miloš Kajzrlík, Abilympijský zpravodaj