Martin Zach se stal tváří Duhových novin

 

martin_zachRedakce s radostí oznamuje, že tváří Duhových novin se stal východočeský rodák Martin Zach. Martin Zach pomáhá lidem se zdravotním postižením již řadu let a rozhodl se  touto formou pomoci také našim Duhovým novinám.

Martin Zach se narodil 13. listopadu 1985 ve Vrchlabí. Studoval Gymnázium v Novém Městě na Moravě a později získal magisterský titul na Masarykově Univerzitě v Brně. Sportům (zejména zimním) se věnoval v podstatě od malička, dokonce reprezentoval Českou republiku v běžeckém lyžování. Na konci srpna 2009 se zúčastnil prestižní soutěže Muž roku, kterou vyhrál. Radost byla veliká. Zdálo se, že úspěchů už nemůže být více, ale osud pro něj připravil jinou zkoušku.

Den po vítězství v soutěži Muž roku nešťastně spadl do vody při skocích na lyžích a poranil si krční páteř. I přes téměř okamžitý zásah lékařů, Martin ochrnul, i po 5 letech pravidelného cvičení a rehabilitací v rukou odborníků se mu vrátila jen částečná hybnost horních končetin. Martin se ale nevzdává. S velkou chutí do života ukazuje lidem kolem sebe, že i takové překážky se dají překonat. Pracuje, sportuje, moderuje a podporuje různé kulturní, sportovní i charitativní akce a stále si stanovuje nové a nové cíle!