Lyžování i pro děti s handicapem

 

IMG_20230114_104724

Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. uspořádalo ve dnech 13.-15. 1. 2023 další jednodenní lyžařské kurzy pro děti s handicapem. Tentokrát se milovníci tohoto sportu sešli ve Ski areálu Černá Voda u Orlického Záhoří. Přestože se oteplilo a sněhové podmínky byly složité, o akci byl tradičně veliký zájem.

Pod vedením zkušených instruktorů lyžovaly děti se závažnějším tělesným handicapem s využitím lyžařských pomůcek – biski a monoski. Děti s lehčím tělesným nebo mentálním postižením či autismem se učily lyžovat na běžných lyžích, tudíž na lyžařském svahu byly k nerozeznání od ostatních.

„Za deset let, kdy kurzy organizujeme, jsme přivedli k lyžování 110 dětí s handicapem. Našim cílem je ukázat, že i tyto děti mohou trávit, společně s dalšími členy rodiny, aktivně volný čas v prostředí lyžařských svahů.“ řekla řešitelka a koordinátorka projektu Bc. Radka Chudomská, DiS.

Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. více než 20 let pomáhá rodinám s dětmi se zdravotním postižením z Pardubic a celého Pardubického kraje. Každoročně podpoří více než 150 rodin s dětmi například s nedonošeností, s dětskou mozkovou obrnou, tělesným, mentálním postižením i kombinovaným postižením, Downovým syndromem, autismem… Bližší informace o činnosti organizace naleznete na: www.ranapece-pce.cz