Hromadné dobrovolnické dny

 

hlavní sezona firemního dobrovolnictví na portále www.zapojimse.cz vrcholí podzimem a tak Vám zasíláme přehled hromadných dní zapojených firem a další aktuální informace. Na hromadné dny chodí zpravidla více dobrovolníků a tak je šance na naplnění dobrovolnických akcí vyšší. Pokud tedy potřebujete pomoc dobrovolníků a vyhovuje Vám některý z firemních termínů, stačí si přes profil Vaší organizace na www.zapojimse.cz zadat akci na tento termín.
image001

V případě dvoudenních etap ČEZu si lze zadat akci pouze na jeden den. Dvoudenní akce je možné zveřejnit, jen pokud se činnost na nich neopakuje a jedná se o činnost návaznou (např. příprava na malování + malování nebo malování + úklid po malování). Ovšem také dvoudenní akci je potřeba na portál vypsat na každý den zvlášť.
Dobrovolníci mají k dispozici jen jeden dbv den a nemohli by se jinak na vaši akci přihlásit. V případě nejasností mě kontaktujte a s vypsáním akce vám poradím.

Samozřejmě ale stále můžete zadávat akce kdykoliv v průběhu roku podle svých potřeb. (Pokud nemáte přístup na portál, prosím zkontaktujte mě)

Termíny hromadných dní podzim 2013

18.9. – 19.9. Skupina ČEZ ve Středočeském kraji a v Praze
12.9.                ČSOB v celé ČR
20.9.               Mezinárodní dobrovolnický den Engage a Kooperativa jižní, severní, východní a západní Čechy
24.9.               ČSOB v celé ČR
27.9.              Česká spořitelna v celé ČR
3.10.              Kooperativa region Praha, střední Čechy a celá Morava

Další nastavení:

·         Přes portál je možné zadávat akce pro anglicky hovořící dobrovolníky a to především v Praze a v Jihomoravském kraji (v těchto krajích je možné také zadávat nabídky o víkendu a jen na několik hodin pro firmu IBM). Pokud tedy máte v organizaci někoho, kdo je případně schopný se s dobrovolníky domluvit, zadejte popis akce i v angličtině. Řada zapojených firem zaměstnává cizince, kteří určitě ocení, že mohou pomáhat.

·         Pokud se již naplněná akce z vážných důvodů musí zrušit nebo přesunout na jiný termín, neprodleně nás informujte! Na akce jsou navázané další činnosti (pojištění, komunikace k firmě apod.), které musíme s ohledem na situaci řešit.

·         V profilu organizace najdete aktualizované dokumenty potřebné k realizaci akcí jako např. Kdo, co proplácí 2013, Manuál pro práci na portále, Žádost o proplacení nákladů apod.

·         Pokud nejste registrovaná organizace (nemáte přístup na portál www.zapojimse.cz ) a chcete se do programu firemního dobrovolnictví zapojit, kontaktujte nás na e-mailu                                                       flidrova@byznysprospolecnost.cz        

·         V případě, že nechcete zasílat informace o projektu, dejte nám prosím vědět. Omlouváme se za nevyžádanou poštu.
·         V příloze posíláme aktuální info materiál o proplácení pomůcek a občerstvení konkrétními firmami – věnujte prosím pozornost výši těchto částek a nechte si proplatit vše, nač máte v souvislosti s prací dobrovolníků nárok a můžete doložit koupi

 

Přejeme úspěšné dobrovolnické akce