Hravé odpoledne na farmě Apolenka se opět vydařilo

 

Sluníčko a rozesmáté tváře dětí rozzářily areál farmy Apolenka ve Spojile u Pardubic již podesáté. Na programu Krajského dne pro rodinu, který se uskutečnil v úterý 8. září, byly nejen poznávací soutěže a tvořivé hry pro všechny věkové kategorie dětí, ale také projížďky na koních, hudební a taneční vystoupení, ukázky dravců, hasicí techniky a mnoho dalšího.

IMG_0316Hravé odpoledne na farmě uspořádaly společnými silami Koalice nevládek Pardubicka ve spolupráci s Pardubickým krajem a spolkem Apolenka. Pestrý odpolední program plný soutěží, her a tvoření připravily tradičně neziskové organizace z Pardubic a okolí. S organizací aktivit pomáhalo i dvanáct dobrovolníků z Dobrovolnického centra KONEPu a z řad zaměstnanců České spořitelny. Záštitu nad akcí převzala místopředsedkyně Senátu Parlamentu ČR Miluše Horská a Pavel Šotola, radní Pardubického kraje, zodpovědný za sociální péči a neziskový sektor.

Těší mne, že program připravený 30 neziskovými organizacemi pro celou rodiny byl nejen zábavný a hravý, ale také citlivý k sociálním vztahům a k přírodě,“ komentovala akci senátorka Miluše Horská a dodala: „Ukazuje se, že spojení aktivit neziskových organizací, dobrovolníků a komerčních firem na jednom místě dokáže přinést veřejnosti více, než kdyby se prezentovaly jednotlivé organizace samostatně.“

IMG_0277Celé odpoledne se neslo v hravém a tvořivém duchu, počasí přálo a program byl „ušit“ na míru opravdu všem.  Na své si přišli rodiče nejmenších dětí, kteří měli příležitost seznámit se s unikátní metodou „moudrého hraní“ PlayWisely®. Velký zájem byl opět o projížďky na koni, skákací hrad a ukázku dravců či králičí hop. Děti si mohly pohladit domácí zvířátka chovaná na zdejší farmě. Areál farmy provoněly trdelníky, farmářské sýry, netradičně připravená káva a samozřejmě nechyběla ani Kunětická. Letošní novinkou se stalo divadelní představení pro děti. Na farmu zavítalo Chvaletické divadlo Jen Tak s představením o Rákosníčkovi.

 „Pardubický kraj se snaží dlouhodobě podporovat prorodinné veřejné akce a Hravé odpoledne patří k jedné z nich,“ sdělil Pavel Šotola, radní Pardubického kraje a doplnil: „V dnešní uspěchané době je velmi důležité trávit volný čas smysluplně a s celou rodinou.“