Grácie ze školy Svítání nadělovaly a pak rozjely v divadle karneval

 

Hvězdný dárek přímo z nebes se snesl ve středu 17. října ve Východočeském divadle v Pardubicích během slavnostního galavečera Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ. Ten nesl název NOC GRÁCIÍ: Hvězdy, které pomáhají.

Tato akce byla věnována všem, co nám v uplynulém školním roce pomáhali a podporovali nás,“ řekla ředitelka Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, která je též 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

Jedna z hvězd uměleckých souborů školy SVÍTÁNÍ Míša Procházková získala nový taneční vozík, na který přispělo hned několik štědrých dárců – Lions Club Pardubice, Ronal Group, Foxconn CZ, Pardubický kraj, Elektrárny Opatovice, Nadace Lenky a Romana Šmidberských, Daniel Drobílek a Advokátní kancelář Paděra, Rada a partneři. „Děkuju. Mám radost,“ svěřila se dojatá tanečnice na vozíku Míša Procházková, pro níž je tanec celoživotní láskou.

Tanečnice Míša Procházková dostala při Noci Grácií nový taneční vozík. Foto: Tomáš Kubelka

Tanečnice Míša Procházková dostala při Noci Grácií nový taneční vozík.
Foto: Tomáš Kubelka

Míša se divákům předvedla v choreografii Kráska a zvíře a ve velkolepém karnevalovém finále večera. To obstarala píseň Lady Carneval, kterou známý bavič Vladimír Hron zazpíval společně s vycházejícími hvězdami české muzikálové scény Kateřinou Sedlákovou a Peterem Pechou, který je držitelem Ceny Thálie za hlavní roli v muzikálu Rocky. Tanečnici Lady Carneval ztvárnila Anna Krátká. Ta společně se svým tanečním partnerem Matějem Janákem z Tanečního klubu Chvaletice předvedla i svůdný Hříšný tanec.

Ocenění v podobě tří Grácií si ze slavnostního večera odnesli zástupci nominovaných organizací z komerční i neziskové sféry a též jednotlivci z řad významných osobností, rodičů, přátel školy a zaměstnanců.

V nové kategorii Dlouhodobá podpora si ocenění vysloužily společnosti Česká spořitelna, ERA, MD logistika, Foxconn CZ, Nadace Lenky a Romana Šmidberských, zakladatel Eko Farmy Rohoznice Stanislav Fandel a Golf & Country Club Svobodné Hamry.

Za finanční podporu patřila Cena Grácií Obci Zdechovice, Městu Přelouč, Dobrovolnému svazku obcí Holicka, S & Ř Ch Kovo Chroustovice a Správě a údržba silnic Pardubického kraje.

Za nefinanční podporu škola SVÍTÁNÍ letos děkovala Městu Vysoké Mýto, Atrium Paláci Pardubice a divadelní dramaturgyni a autorce Kristýně Pleškové.

Ve foyer Východočeského divadla se odehrála také výstava obrazů žáka školy SVÍTÁNÍ Jakuba Karáska s názvem Malíř, který nemluvil.