Dobro je v každém z nás, jen je probudit!

 

V každém z nás dřímá dobrá stránka a touha pomáhat ostatním, rozdávat radost…V dnešní době jsme ale bohužel zavaleni negativními informacemi a lidská mysl je jako počítač – co do ní nainstalujete, v takovém režimu bude pracovat! Pojďme si více všímat těch pozitivních stránek života, zabývat se krásnými věcmi, pojďme sdílet společně radost z tvořivé práce, z dobrých skutků! Lidé si myslí, že musí vykonat něco velkolepého, nějaký dobrý skutek, který bude skutečně vidět! To je ale omyl! I když se to nezdá, každý byť i drobný čin každého z nás ovlivňuje nás všechny, celý Vesmír! Proto je velmi důležité snažit se konat a myslet pozitivně v každém okamžiku našeho života, v každém dni, místě, kde žijeme, pracujeme…a aby to mělo skutečné grády, tak by to mělo být upřímně a z celého srdce.

Konat dobré skutky není tak těžké, jak si myslíme! Každý může udělat mnoho pro svoji rodinu, vesničku, město, a zároveň pro blaho a tvůrčí rozvoj celé společnosti.

V tomto článku chceme ukázat, jak jeden člověk může udělat opravdu hodně! Jak každá profese může posloužit kulturnímu a mravnímu povznesení naše společnosti. „Stačí skutečně chtít, a zbytek přijde sám!“

Každý den na světě probíhá spousta dobrých akcí, lidé se stále více a více snaží konat dobré skutky, které tvoří kreativní a láskyplnou společnost. Možná o někom takovém víte nebo jste se setkali s někým, o kom by se měli ostatní dozvědět, pak nás, prosím, kontaktujte na polahoda@centrum.cz

Dobro v akci. Nápady pro dobré skutky po celém světě!

Učitel spojuje a rozvíjí lásku ke čtení.

Učitel Antonio La Cava si koupil tříkolové vozidlo a předělal ho na knihovnu na kolečkách pro děti.

Cestuje na mobilní knihovně po celé zemi a snaží vzbudit u italských dětí lásku ke čtení. Všechny knihy (více než tisíc), Antonio koupil za vlastní peníze a každý jeho příjezd do dalšího městečka se proměňuje v opravdový svátek pro místní děti.

Dobro v akci. Nápady pro dobré skutky po celém světě!

Ředitel jednoho velkého podniku umístil znak AllatRa v kancelářích všech svých zaměstnanců.

V místech, kde je tento znak, lidé se stávají klidnější a laskavější.

Dobro v akci. Nápady pro dobré skutky po celém světě!

Babar Ali – obyčejný kluk z provinčního indického města Murshidabad, kde míra gramotnosti dospělých dosahuje jen 66%. Každý jeho den se začíná ve 4 hodiny ráno – první je zaměstnán domácími pracemi kolem domu, pak následuje dlouhá cesta do školy. Po škole Babar spěchá domů, protože na dvorku jeho domu každý den na něj čekáji … stovky vlastních žáků.

Když lidé vyučují, sami se učí „(Seneca) – tento výrok není metafora, ale doslovný popis jeho pracovního týdne od jeho 9 let, kdy začal učit děti, kterým je z finančních důvodů nedostupná návštěva školy. Zpočátku to bylo zábavná hra pro chlapce, ale s věkem si uvědomil, jak důležitá je tato „hra“ pro všechny. Jeho škola byla první v Murshidabadu.

V současné době se pedagogický kolektiv jeho školy skládá z 9 dobrovolníků – studentů starších tříd, 220 oficiálně registrovaných žáků a kolem 600 „volných posluchačů“ ve věku od 5 do 18 let. Proces učení probíhá pod širým nebem, protože malý dům učitele, kde žije se svou početnou rodinou, nestačí pojmout ani desetinu žáků. Babar Ali se stále učí, stejně jako vyučuje ve škole. Je zván na konference, kde se dělí o své zkušenosti a vlastním příkladem inspiruje ostatní konat dobré skutky pro svoji zemi.

Staňte se kladným příkladem pro ostatní a vězte, že pozitivní změny ve společnosti na sebe nenechají dlouho čekat! Moudrost je obsažena v tom jací jsme, ne v našich názorech. Vědění neznamená ještě moudrost.

Víte, jak pomoci staré paní s těžkou taškou? Moudré je to udělat:-)!

Publikováno se souhlasem www.polahoda.cz – pozitivní noviny do každé rodiny