Děti utopily hendikepy na vodáckém táboře

 

Předposlední prázdninový týden prožily děti z Občanského sdružení Cesta a vodáckého oddílu Lotři ve znamení raftování, dobrodružných her a večerních táboráků.  Nezapomenutelné chvíle i adrenalinové zážitky si užívaly společně na vodáckém táboře v jižních Čechách.
Cesta na Lotří tábor_9 - Martin Málek

Lotří vodácký tábor rozprostřený v malebném údolí u říčky Dračice přivítal hendikepované děti z Občanského sdružení Cesta svou přátelskou atmosférou, ale trochu drsnými podmínkami.

Stany, polní kuchyně ani dvě indiánská týpí nevzbudily tolik zájmu jako venkovní sprchový kout, čerpající vodu přímo z přilehlé říčky, a dřevěné „kadibudky“, k nimž vedla cestička důmyslně osvětlená solárními lampami, přibližuje táborové podmínky Iva Gábrtová, vedoucí denního stacionáře pro osoby s hendikepem.

Ani hendikepované děti ovšem takové podmínky nezaskočily a s chutí si užívaly pestrého programu společně se svými kamarády.

Rozhodně jsme se nenudili“, říká s úsměvem Tomáš Buriánek, vedoucí oddílu Lotři. „Dobrodružná celotáborová hra na motivy knihy J.R.R. Tolkiena – Hobit, aneb Cesta tam a zase zpátky, chytila opravdu všechny. Užili jsme si i koupání,  plavbu po místní zatopené pískovně, raftování na řece a pohodové večery s kytarou.“

Tábor přinesl dětem spoustu nových dovedností a radosti, což nejlépe dokládá výpověď jedné z klientek Občanského sdružení Cesta: „Už umím spát ve spacáku a jezdit na lodi. Líbila se mi stezka odvahy, i když byla tma a já jsem se trochu bála. S kamarády jsme opíkali buřty.“, popisuje rozzářeně svoje zážitky Růženka.

„Společné nadšení dětí z této akce svědčí o tom, že pro ně není ani tak důležité trávit prázdniny v komfortně vybaveném hotelu u moře, jako pocit sounáležitosti, bezpečí a jistoty, že je tu někdo, kdo se o ně zajímá, kdo jim stojí nablízku – kdykoliv připraven jim podat pomocnou ruku. My, pečující o hendikepované „děti“, už pomalu cítíme, že na to nejsme sami. Rozhodně jsme získali nové přátele v dětském vodáckém oddíle Lotři Hronov.“ dodává Denisa Voborníková, ředitelka Občanského sdružení Cesta.

Podrobnosti o všech konaných akcích a projektu Lotři na dobré Cestě, na kterém spolupracuje dětský turistický a vodácký oddíl Lotři z Hronova společně s Občanským sdružením Cesta Náchod, které pečuje o osoby s hendikepem najdete  na www.spolecnysvet.com

Kontakt:
Zdeňka Císařová
Telefon: 733 117 576
e-mail: soc.pracovnice@stacionarcesta.cz
Cesta na Lotří tábor_10 - Tomáš BuriánekCesta na Lotří tábor_2 - Zdeňka Císařová Cesta na Lotří tábor_8 - Martin Málek Cesta na Lotří tábor_7 - Zdeňka Císařová Cesta na Lotří tábor_6 - Zdeňka Císařová Cesta na Lotří tábor_5 - Zdeňka Císařová Cesta na Lotří tábor_4 - Zdeňka Císařová OLYMPUS DIGITAL CAMERA