Děti s handicapem opět na lyžích

 

Každé dítě, tedy i dítě s handicapem může chtít, stejně jako jeho vrstevníci, lyžovat. Proto i letos Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. uspořádalo speciální lyžařské výcviky ve Ski areálu Hlinsko.

Děti se závažnějším tělesným handicapem si užívaly jízdy na speciální lyžařské pomůcce – biski. Děti s lehčím tělesným postižením se pod vedením zkušených a nadšených instruktorů Ski fanatic učily lyžovat na standardních lyžích. Do lyžařských výcviků byly tentokrát zařazeny také děti s mentálním handicapem či poruchou autistického spektra.

Lyžařských výcviků se zúčastnilo 20 dětí, které si osvojily základy lyžování a hlavně strávily báječné 3 dny na lyžařských svazích, stejně jako jejich zdraví vrstevníci.

Finanční prostředky na projekt „Já chci také lyžovat aneb lyžování dětí s handicapem“ se  Středisku rané péče v Pardubicích o.p.s. podařilo získat prostřednictvím Burzy filantropie – Pardubice 2014, přičemž jej podpořil Pardubický kraj, Gama Pardubice s.r.o., AVE CZ odpadové hospodářství s.r.o. a eBRANA s.r.o.

Zpětná vazba od rodičů celou atmosféru a význam výcviků dokresluje:

„Z lyžařského výcviku jsme byli celá rodina nadšená, protože jsme ani nedoufali, že si naše děti třeba jen nechají nasadit lyže, natož aby sjížděli samotné svah a brali to jako zábavu a to i díky úžasnému přístupu instruktorů Ski fanatic Hlinsko. Opět jsme se posunuli o skok dopředu a ve výuce chceme dál pokračovat. Moc děkujeme všem ze Střediska rané péče v Pardubicích o.p.s.“

Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. již 13 let pomáhá rodinám dětí s ohroženým vývojem (např. v důsledku předčasného narození), s nerovnoměrným vývojem, s tělesným, mentálním postižením, s poruchou autistického spektra nebo kombinovaným postižením z Pardubického kraje. Středisko nabízí rodinám těchto dětí ve věku od narození do 7 let odborné konzultace v rodinách, půjčování stimulačních, didaktických a kompenzačních pomůcek, základní sociální poradenství, pomoc při výběru předškolního zařízení, zprostředkování kontaktu s dalšími rodinami atd. Vloni Středisko podpořilo vývoj 126 dětí s handicapem.

DSC02595