Den otevřených dveří a jarmark v Životě bez bariér

 

Předvánoční jarmark je přede dveřmi a Život bez bariér, z. ú. jej pořádá ve dnech

25. 11. – 26. 11. 2018

Veřejnost bude mít možnost po oba dny nejen nakoupit dárečky pro radost z keramiky, textilu, papíru, dřeva, ale nabídneme i knihu o historii počátků kláštera v Nové Pace pod názvem“ Poselství klášterního mnicha“. Život bez bariér je poskytovatelem sociálních a doplňkových služeb pro občany Nové Paky a okolí. I v tyto dny bude možné prohlédnout si prostory Centra bez bariér, pohovořit s pracovníky sociálních služeb a třeba se i zapojit do práce s klienty výrobou drobností.

Tyto 2 dny od 8:30 do 17:00 hodin jsou i příležitostí pro setkávání se, neboť každoročně navštíví objekty „na kopci“ stovky návštěvníků jak z novopacka, tak i dalekého okolí. Je prostorem pro setkání mnoha organizací, podobných Životu bez bariér a tedy přínosem pro předávání rad a zkušeností v sociální oblasti. Pro některé návštěvníky jsou dny důležité, neboť pro ně samotné nebo jejich blízké mohou získat v rámci poradenství cenné rady a tipy, mohou si prohlédnout a vyzkoušet kompenzační pomůcky, kterých máme v půjčovně více než 150 (postele, vozíky, chodítka, schodolezy, atd.)

V tento den vítáme i některé naše „dobré andělé“, kteří přivezou potřebný materiál pro naše klienty a provoz. Den otevřených dveří je pro naši organizaci důležitým dnem, kdy můžeme veřejnosti ukázat, jak lze propojit svět lidí se zdravotním postižením s ostatními a ukázat smysl celého našeho počínání…

Jarmark_2018

Jitka Fučíková za Život bez bariér Nová Paka