Benefiční golfový turnaj SVÍTÁNÍ CUP po devatenácté

 

Benefiční golfový turnaj SVÍTÁNÍ CUP, jehož cílem je hravou formou propojit svět zdravých a hendikepovaných dětí, se letos uskuteční již po devatenácté. Akce, jejíž výtěžek je každoročně věnován Základní škole a Praktické škole SVÍTÁNÍ, která už více než čtvrtstoletí pomáhá dětem a mladým lidem s hendikepem, se uskuteční v sobotu 11. května 2019 od 9 hodin na golfovém hřišti ve Svobodných Hamrech.

Jde o jedinečnou příležitost, kdy se u skvělého sportovního zážitku potkávají naši žáci a klienti, jejich rodiče a sourozenci se zkušenými golfisty. Vedle charitativního přínosu má tato akce také důležitý integrační význam,“ konstatovala ředitelka školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, která je současně místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

Turnaj se jako tradičně uskuteční na klubovém devítijamkovém hřišti par 72 s mnoha vodními překážkami, které je situováno v malebném údolí řeky Chrudimky na ploše 30 hektarů a těsně sousedí se souborem lidových staveb na Veselém Kopci,“ řekl prezident Golf & Country Clubu Svobodné Hamry Jan Peroutka.

Na programu bude turnaj hráčů, exhibiční utkání dětí ze SVÍTÁNÍ a VIP hostů. Nebude chybět ani doprovodný program pro malé návštěvníky. Součástí akce bude i prodej výrobků a hry o ceny. Moderátorem bude známý bavič a zpěvák Josef „Píno“ Melen.