Angličtina pro seniory: učení není jen pro děti a není důvod se ho bát

 

Chcete se naučit jazyk, ale bojíte se, že už vaše léta učení odzvonila? Nezoufejte, vytvořili jsme ten správný recept právě pro vás. Spolek Sejděme se pomáhá seniorům při učení angličtiny. Pořádá kurzy v brněnské Líšni a na Vinohradech, ve kterých najdete nejen příjemnou lektorku Jaroslavu Sobotkovou, ale také skvěle naladěné spolužáky. Hodiny jsou vedeny podle potřeb žáků, a proto se nemusí nikdo bát, že by nestíhal nebo něco nezvládal.

A pokud je to pro někoho moc daleko, je možné se zapsat do online kurzu. Sem se může připojit doslova odkudkoli.

 

Minirozhovor s lektorkou Jaroslavou Sobotkovou:

Co je podle Vás nejlepší tip na učení angličtiny?

Studovat denně, i kdyby jen trošku a poslouchat jazyk, kde se dá. Hlavně filmy s titulky.

Jaký je věk nejstaršího účastníka Vašich lekcí?

Letos to bude 90.

Vím, že ráda cestujete, ale jaká cesta Vám dala nejvíce?

Určitě Austrálie. Byla nejdelší, jeden a půl roku s manželem a s malými dětmi a bez předem domluvené práce. Bylo to extrémně složité a náročné, měli jsme i hlad a neměli práci, ale probudilo to ve mně důvěru ve své schopnosti. Mnohé z těch schopností jsem tam teprve objevila.

Jak probíhá taková normální lekce?

Probereme domácí úkoly, vysvětlíme nejasnosti, probereme kousek něčeho nového a procvičíme to. Zapojujeme materiály i mimo učebnici. Využíváme internet, zpíváme, malujeme, hrajeme hry, a hlavně do všeho zapojujeme humor. U nižších úrovní vznikají učební materiály po cestě. Zastavíme se u toho, co nám nejde a děláme to všemi možnými způsoby tak dlouho, až se to poddá. Hlavní cíl je bavit se a užít si to. Nechceme se přetížit ani ztratit chuť do učení.

Více informací o kurzech můžete nalézt na webových stránkách www.jaroslavasobotkova.cz, na telefonu +420 603 223 353 nebo pište na sang@volny.cz. Můžete se i připojit k FB skupině ORISEN – Angličtina pro seniory.