7.11.19 – odborný seminář „Život po mrtvici“

 

CENTRUM KOMPRE

Vás zve u příležitosti světového dne mrtvice

na odborný seminář

Život po mrtvici“

Mozková mrtvice dokáže během několika málo chvil obrátit život vzhůru nohama nejen samotnému člověku, ale i celé jeho rodině. O tom jak je těžké se vrátit zpátky do aktivního života a co je pro to nutné udělat, budou hovořit klienti a pracovníci CENTRA KOMPRE na odborném semináři pro veřejnost.

Kdy? dne 7.11.2019 (od 9,00 do 13,00)

Kde? CEDR Pardubice, o.p.s., Jana Palacha 324, Pardubice.

Seminář je určen pro pracovníky sociálních a zdravotních služeb, kteří setkávají s lidmi po cévní mozkové příhodě, či jiném získaném poškozením mozku. Je vhodný také pro osoby po mrtvici a jejich blízké.

Na akci vystoupí se svými příspěvky sociální pracovník, logoped, lektor kognitivní rehabilitace a ergoterapeuti, kteří představí svou práci a seznámí s postupy a možnostmi jak řešit dopady poškození mozku na komunikaci, paměť, soběstačnost a psychiku. Součástí semináře budou otevřené workshopy, kde si budou moci účastnici vyzkoušet trénink kognitivních dovedností (trénování paměti, soustředění,…) a relaxační techniky pro využití v běžném životě.

Předběžný program, příspěvky (9,00 – 11,30)

  • Komplexní rehabilitace v CENTRU KOMPRE – Bc. Linda Bizzarriová, vedoucí centra
  • Komunikace po mrtvici – Mgr. Jana Vítková, komunikační terapeut
  • Aplikace kognitivních strategií do každodenního života – Bc. Veronika Smitková, lektor kognitivní rehabilitace a instrumentálního obohacování dle R. F.
  • Život po mrtvici – můj příběh – Ing. Jindřich Mašín, klient CENTRA KOMPRE
  • Praktická neurorehabilitace aneb role individuálních cílů v komplexní rehabilitaci – Mgr.Veronika Slepičková, Bc. Doubravka Koubková, ergoterapeutky ErgoAktiv Praha

Workshopy ( 11,45-12,30)

  1. Trénink kognitivních dovedností – praktická ukázka jak trénovat paměť, soustředění a další kognitivní dovednosti
  2. Relaxace – ukázka relaxační techniky pro tělo, dech a mysl

Na seminář a jednotlivé workshopy je nutné se předem přihlásit nejpozději do 30. 10. e-mailem: bizzarriova@cedrops.cz, nebo na tel. 739285728