Týden rané péče i v Pardubicích

 

Středisko rané péče v Pardubicích o.p.s. 15 let poskytuje v Pardubickém kraji službu raná péče rodinám s dětmi s ohroženým vývojem (např. v důsledku předčasného narození) nebo se zdravotním postižením do 7 let. Hlavním cílem rané péče je podpora vývoje dětí s handicapem
a podpora jejich rodin. V rámci celorepublikové kampaně Týden rané péče Středisko uspořádalo 8. 11. 2017 Den otevřených dveří.

Návštěvníci se mohli seznámit s činností organizace i prohlédnout prostory včetně bezbariérové kuchyně. K vidění byly stimulační, didaktické i rehabilitační a kompenzační pomůcky pro děti se specifickými potřebami.

Jak děti mohou rehabilitovat hrou, ukázali zaměstnanci Hamzovy odborné léčebny pro děti i dospělé.

Jak může probíhat orientační vyšetření zraku u dětí, prakticky předvedla pracovnice Prozrak o.p.s.

DSC08182Zpestřením byly jízdy na trenažéru na koni, který byl zapůjčen ze společnosti Křižovatka handicap centrum o.p.s.

Příchozí se také seznámili s metodou komunikace pohledem přes PC – TobiiPCEye a přesvědčili se, že i děti, které nemluví a mají závažné pohybové postižení, mohou komunikovat.

Slavnostní vyhodnocení ekologického projektu Odevzdej vysloužilé drobné elektrospotřebiče, který byl realizován ve spolupráci s firmou ASEKOL s.r.o. již počtvrté, je důkazem, že ani životní prostředí není příznivcům Střediska rané péče v Pardubicích o.p.s. lhostejné.

Kontakt: Bělehradská 389, 530 09 Pardubice, t. 466 641 031, m. 736 512 613-616, e-mail: stredisko@ranapece-pce.cz, web: www.ranapece-pce.cz