Spomenka Habětínková Tomič na Czech Open třetí ve čtyřhrách!

 

Jubilejní 10. ročník mezinárodního turnaje handicapovaných sportovců, stolních tenistů, Czech Open 2013 – Para Table Tennis, který ve sportovním areálu Tělovýchovné jednoty Ostrava na Varenské ulici v Moravské Ostravě ve dnech 10.-15. září 2013 pořádala Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců spolu s Tělovýchovnou jednotu Ostrava, byl pro Sportovní klub vozíčkářů Pardubice NEZLOMENI o.s., město Pardubice i Pardubický kraj velmi úspěšný.Bez názvu-1

Turnaj, kterého se účastnilo 196 sportovců z 26 států světa, vzaly pod svou záštitu Mezinárodní federace ITTF Para Table Tenis a Výkonný výbor České unie sportu, spolu s významným partnerem Sportovním klubem vozíčkářů Ostrava, který také celý turnaj bezchybně organizoval.

Turnaje se z pardubických „NEZLOMENI“ účastnil Vladimír tláskal a převážně Spomenka Habětínková Tomič, která po celou dobu turnaje předváděla famózní výkony, v těžké mezinárodní konkurenci se neztratila a vedla si velmi dobře. Naše hráčka se ve své skupině narazila na těžké soupeřky s Brazílie, Srbska, 2x z Jordánska, Česka a po tuhých bojích skončila v singlu  na děleném čtvrtém místě.

V družstvech měla za svou spoluhráčku Beatu Mentznerovoua z SKV Ostrava a tyto dvě postižené sportovkyně, pro svět absolutně neznámé hráčky, (čtyřhru hrály spolu poprvé), dokázaly vybojovat na největší a nejstarší sportovní akci pro postižené stolní tenisty v České republice nádherné bronzové medaile!