Škola SVÍTÁNÍ zkrotila při Noci grácií i vzbouřené gladiátory

 

Ve Východočeském divadle vypukla ve čtvrtek večer během Noci grácií vzpoura! Vzbouřené gladiátory ze skupiny Zubři krotili ve skvělých ostrých, ale čestných šermířských soubojích žáci a klienti Základní školy a Praktické školy SVÍTÁNÍ. Ta už 25 let pomáhá dětem a mladým lidem s handicapem.

„Gladiátoři zajali děti urozených římských patricijů a senátorů. Uprchnout se podařilo jen jednomu. Rozhodli jsme se, že ho vycvičíme, vyzbrojíme a on se pokusí své kamarády zachránit,“ popisovala ředitelka školy SVÍTÁNÍ Miluše Horská, která je zároveň 1. místopředsedkyní Senátu Parlamentu České republiky.

Odvážným zachráncem byl klient školy SVÍTÁNÍ Stanislav Čurila. Ten se bil se vzbouřenými gladiátory jako o život. „Jsem vděčný za příležitost, kterou jsem dostal,“ svěřil se Stanislav Čurila. Jeho souboj se Zubry byl strhující. Divákům v hledišti se při něm tajil dech. „Klobouk dolů před tím, jak ho Standa zvládl,“ shodli se Zubři, s nimiž se Stanislav Čurila několik týdnů poctivě připravoval.

Velký úspěch měla také módní přehlídka žáků a klientů školy SVÍTÁNÍ. Modelky předvedly luxusní dámské kabelky firmy Elega, které navrhla známá moderátorka, herečka a choreografka Dana Morávková. Ta byla společně s majitelkou firmy Elega Evou Šedinovou a ředitelkou školy SVÍTÁNÍ Miluší Horskou a její zástupkyní Markétou Hujerovou i herečkou Anastasii Chocholatou hvězdou přehlídkového mola. „Děvčata ze SVÍTÁNÍ byla úžasná,“ sdělila Dana Morávková.

Během Noci grácií se také děkovalo. „Akce byla věnována všem, co nám v uplynulém školním roce pomáhali a podporovali nás. Šlo například o společnosti MD logistika, ERA, IVECO, AC in, Pardubický pivovar, PAP Pardubice, Elektrárny Opatovice či Dostihový spolek. Cenu Grácii letos získal i emeritní ředitel Gymnázia Dašická Josef Kubát nebo starosta Vlčí Habřiny Jaroslav Bartoš,“ uvedla Miluše Horská.

„Své umění a osobitý smysl pro černý humor předvedla skupina The Tap Tap, jedinečná kapela složená ze studentů a absolventů školy Jedličkova ústavu. Celým večerem provázela dvojice moderátorů Petra Beránková a Miroslav Hruban z Českého rozhlasu Pardubice. Ve foyer divadla se konal křest nástěnného kalendáře školy SVÍTÁNÍ pro rok 2018, jehož autorem je uznávaný pardubický fotograf Tomáš Kubelka,“ dodala zástupkyně ředitelky školy SVÍTÁNÍ Markéta Hujerová.