15.6.17 – (K)roky bez násilí

 

Tímto bychom Vás rádi pozvali na bezpečnostně-preventivní akci s názvem (K)roky bez násilí, která se bude konat dne 15. 6. 2017 od 15ti hodin v Tyršových sadech v Pardubicích.

Vzhledem k neustále vzrůstajícímu počtu případů násilí páchaného na seniorech jsme se rozhodli vykročit proti těmto činům, tedy začít na problém upozorňovat a informovat občany města, že zde funguje mnoho institucí, které jim mohou v případě problému pomoci. K pojmu „násilí na seniorech“ nepřiřazujeme pouze fyzické a psychické mezigenerační násilí, ale také různé podvodné jednání, jako je třeba podomní prodej, přepisy energií, podpisy „výhodných“ smluv atd.

Akce bude slavnostně uvedena představiteli jednotlivých organizací. Pracovníci organizací budou představovat občanům svou činnost a volně s nimi debatovat. Součástí bude také pěvecké vystoupení žáků konzervatoře, ukázka techniky a vozového parku městské a státní policie. Senioři si budou moci nechat zdarma změřit tlak. Návštěvníci akce obdrží tématické dárky.

Přijďte s námi udělat symbolický první KROK, kterým chceme zajistit další ROKY spokojeného života nejohroženější skupině našich klientů.

Akce se koná pod záštitou Mgr. Jakuba Rychteckého, náměstka primátora. Organizátory akce jsou Magistrát města Pardubice, SKP Centrum, o. p. s. –  Intervenční centrum pro osoby ohrožené domácím násilím, Městská Policie Pardubice, Policie ČR, Probační a mediační služba ČR a Bílý kruh bezpečí.

Jste srdečně zváni!!

kroky_bez_nasili1

kroky_bez_nasili2